Szafy NET-ACCESS™


Firma PANDUIT, światowy lider w produkcji innowacji w dziedzinie infrastruktury, oferuje nowy produkt dla centrów przetwarzania danych: szafy dla sprzętu sieciowego oraz szafy serwerowe. Dzięki wdrażaniu nowych technolgii, takich jak systemy serwerowe typu blade-serwer oraz przełączniki Power over Ethrnet, zwiększa się skuteczność operacji biznesowych. Jednocześnie powstają problemy wymagające natychmiastowego rozwiązania, związane przede wszystkim ze zwiększonym zużyciem prądu, skomplikowaną infrastrukturą kablową oraz wymaganiami dotyczącymi chłodzenia. Partnerstwo z liderami w tej branży - firmami Cisco i IBM - oraz wspólnie przeprowadzone badania dały nam możliwość stworzenia produktów, które zarówno odpowiadają wymaganiom dnia dzisiejszego, jak i uwzględniają przyszłość. Oferujemy swoim zleceniodawcom końcowy produkt, dzięki któremu łatwiejsze staje się projektowanie, montaż i eksploatacja centrum przetwarzania danych.Wcześniej projektanci sieciowi musieli wybierać: albo bezpieczeństwo i wygląd zewnętrzny szafy, albo wygoda eksploatacji i organizowanie kabli w otwartym stojaku. Nowa szafa Panduit nie każe wybierać, ponieważ łączy w sobie wszystkie wymagane cechy.

Zalety szafy NET-ACCESS™:

  • Rozwiązanie inżynieryjne do sterowania reżimem temperatury, zapewniające skuteczne odprowadzanie ciepłego powietrza
  • Rewelacyjny system organizowania kabli, dzięki któremu łatwiejsze stają się wszystkie zmiany, uzupełnienia bądź przemieszczenia w sieci
  • Zintegrowany system uziemienia chroniący sprzęt i personel
  • Szafy dla przełączników oraz szafy serwerowe wyglądają tak samo, co zapewnia wizualną harmonię centrów przetwarzania danych

Stojak wewnętrzny

Wewnątrz szafy NET-ACCESS™ znajduje się stojak na czterech podporach wyposażony w pojemne pionowe kanały do układania kabli, montażu pionowych patchpaneli i bloków gniazdek zasilających (POU). Szafy, ustawione jedna przy drugiej, tworzą szeroki centralny kanał umożliwiający bezpośredni dostęp do kabli oraz sprzętu. Dzięki tym właściwościom konstrukcji wszystkie przemieszczenia, uzupełnienia oraz zmiany w infrastrukturze sieciowej stają się łatwiejsze, zapewniając jednocześnie bardziej skuteczną eksploatację konstrukcji.

Drzwi na podwójnych zawiasach

Szafa dla sprzętu sieciowego NET-ACCESS™ wyposażona jest w innowacyjne drzwi, które można otwierać z obu stron, dzięki czemu zapewnia się swobodny dostęp do kabli. Możliwość otwierania drzwi z dowolnej strony zapewnia bezsprzeczną wygodę oraz łatwy dostęp do infrastruktury kablowej.

Pionowe patchpanele

Konstrukcja ramowa pozwala na pionowe zainstalowanie patchpaneli w kanale bocznym, dzięki czemu zunifikowana zostaje długość patchcordów chroniąc je przed zwisaniem. W ten sposób zaprojektowana konstrukcja umożliwia swobodny przepływ strumieni powietrznych za serwerami, co sprawia, że chłodzenie sprzętu staje się maksymalnie skuteczne.

Bloki gniazdek zasilających

Bloki gniazdek zasilających można montować w pozycji pionowej, dzięki czemu zmniejsza się niezbędną długość kabli oraz redukuje ich zawisanie. Dzięki uniwersalnej technice montażu gniazdek PANDUIT albo dowolnych innych niepotrzebne staje się zastosowanie specjalnych narzędzi. Dostarczamy gniazdka zasilające PANDUIT 20 i 30-amperowe z wtyczkami typu NEMA oraz IEC.

Zintegrowany system uziemienia

Szafa NET-ACCESS™ jest wyposażona w zintegrowany system uziemienia oraz jednolitą strukturę elektryczną, dzięki czemu zwiększa się odporność infrastruktury sieciowej na uszkodzenia. Jest to również dodatkowa ochrona sprzętu i personelu. Do zabudowanych w szafie elementów systemu uziemiającego należą: całkowicie spawana rama, elektrycznie pozwiązane prowadnice montażowe, przewodzące prąd zawiasy drzwiowe oraz unikalny system montażu bocznego. Szafa NET-ACCESS™ jest kompatybilna z kompleksowym systemem uziemienia PANDUIT ™ STRUCTUREDGROUND™. Dodatkowo dostarczamy zestawy do podłączenia do ogólnej sieci uziemienia budynku (MCBN).


Systemy ulozenia swiatlowodow
Opaski kablowe i akcesoria
Plytki czolowe
Wzmocnione opaski kablowe ze stali